Post_52avПривіт сьогоднішня публікація буде стосуватись посторінкової навігації. В більшість шаблонів, а особливо в платних, посторінкової навігації присутня. Що це за функція.

Потрібна для того щоб користувач переходив зразу на потрібну йому сторінку, наприклад на сторінці  “5” знаходиться якась цікава для нього  публікація.

Тоді користувач нажимає на цифру  “5”  і попадає  на потрібну сторінку. Доволі зручно тому така необхідність, як зробити в себе на сайті зручну, посторінкову навігацію, а особливо  для блогу, не викликає мабуть ні в кого сумніву. 

Стандартні можливості переходу на іншу сторінку присутні в самій системі управління контентом csm WordPress, але дозволяють робити переходити по сторінках, користуючись тільки натискаючи  кнопки  “Вперед”  і “Назад”  Що не кажіть, але такий спосіб зовсім  не зручний, для того хто зайде на ваш сайт. І якщо ще, можна змиритись переходити по сторінках натискаючи копку  “вперед”, то щоб ще й назад повертатися таким способом,навіть і мови бути не може ніхто не захоче так користуватись сайтом.

Погодьтесь, навряд комусь в такий спосіб захочиться переходити сторінками, звичайно можна знайти вихід створивши сторінку “Карта сайту”.  Користуватись ще зручніше, але карта сайту призначена де–що для других завдань, а зручна посторінкова навігація в дійсності присутня в багатьох блогах.

 

Я вважаю що “Посторінкова навігація” буде не лишня навіть коли створена  “Карта сайту” на блозі.
 

Давайте допустимо, на приклад ви вже передивились сторінок пятнадцять, а на третій сторінці знаходиться щось цікаве для вас, ви хочите перейти назад, на третю сторінку. Без зручної посторінкової навігації виходить тільки натискання кнопки “Назад” Добиратись до бажаної сторінки таким способом через кожну  сторінку,  вибачте легше закрити вкладку в браузері, і знайти в історії браузера третю сторінку.

Або зайти на головну і потім кнопкою “Вперед” до третьої сторінки. Третя сторінка в такому разі  ще нічого страшного, не далеко, а що коли вам потрібен матеріал який знаходиться на скажем  девятій сторінці.

Звідси і висновок зручна посторінкова навігація просто необхідна. Як її створити, можна вручну без плагінів. Але для такого способу потрібна практика. Інший спосіб це поставити плагін, хоча і з плагіном бувають випадки із за шаблона, панель посторінкової навігації не появляється на головній сторінці сайту, буває так, тоді прийдеться   почухати маківку, щоб сторінки появились на блозі.

⇒Все залежить від шаблону

Хоча я скільки нарікав на свій шаблон, що із за нього щоб виконати якесь завдання, мені часто приходиться робити змін в коді, а деякі спроби були  невдалі, ніяк в мене не получається перекласти в темі повністю всі значення  на українську мову, багато способів попробував, не виходить. А з таким завданням як створити посторінкову навігацію, як не дивно але вийшло легко і зразу.

Після активації плагіна WP-Page Navi, панель посторінкової навігації розмістилась на тому самому  місці,  де стояли кнопки “Вперед” і “Назад”.

⇒Активували плагін, перезапустили шаблон і навігація створена.

Багато авторів пишуть що це рідкісний випадки, так-що хоть за це можна похвалити мій шаблон. Ну а тепер декілька слів про плагін WP-Page Navi, за допомогою якого ви зможите створити посторінкову навігацію в себе на блозі.

WP-PageNavi  це один з найвідоміших і популярних плагінів для WordPress. Він дозволяє, легко і просто вивести на сайті посторінкову навігацію. Точніше в мене саме так вийшло, на мому шаблоні, про–те якщо у вас не поставиться зразу, в публікації нижче можна буде ознайомитись які дії потрібно буде виконати, для того щоб  досягти результату.

⇒Переходимо за цим посиланням на сторінку плагіна

https://wordpress.org/plugins/wp-pagenavi/

зразу бачу що версія плагіну новіша за мою

“Compatibility” спеціальна область, де можна перевірити версію плагіна, на совмістимість з версією WordPress. До речі версія 2.87 підходить навіть до версії WordPress 3.9.

Завантажуємо,  установлюємо, активуємо, навіть незважаючи на те що у вас не остання версія WordPress, найновіша версія плагіну 2.87 мала би працювати.

В мене як вже зазначав, ніяких додаткових дій  не приходилось застосовувати, в шаблоні на якому створений мій сайт, після активації сторінки все появились зразу. Додам від себе ще таку річ, плагін з найновішою версією wp-pagenavi.2.87 повністю русифікований, так-що розібратись з налаштуваннями вам буде ще легше.

В принципі все зразу в плагіні  wp-pagenavi налаштовується автоматимчно, по замовчуванню вибрані оптимальні налаштування, поміняти можна хіба що переклавши два слова  “первая “ і “последняя”  в полі “Елемент перша сторінка” і “Елемент остання сторінка”. Акуратно не видаливши дужки.

page_navi1

⇑в полі “Елемент перша сторінка” і “Елемент остання сторінка”

 

 “Використовувати стиль pagenavi-css.css”

Якщо у вашому шаблоні вже прописані стилі для плагіна а це буває часто, так як WP-PageNavi дуже популярний , то вам необхідно зняти галку з цієї опції. Адже, як правило, прописані в темі стилі куди краще, стилів плагіна за замовчуванням.

Перевірив

Знімаю галочку щоб перевірити як краще буде виглядати панель навігації, в мене виглядає гірше, все  повертаю назад, початківцю пораджу не варто паритись якщо все працює. Я ще протестую деякі налаштування, можливо вигляд сторінок буде кращий.

page_navi2

⇑ 😥

Далі як в якому положенні мають розташовуватись сторінки вертикально з випадаючим списком, чи горизонтально, як я переконався  вигляд вертикально з випадаючим списком ніякий тому залишаємо “Нормальний”

Для якогось іншиого сайту, можливо навігація з таким положенням як випадаючий список буде краще дивитись, мені   на  сайті  подобається та яка налаштована по замовчуванню.

page_navi3

⇑ залишаємо “Нормальний”

Кількісь сторінок для показу, по замовчуванню налаштовано  пять, по бажанню можна виставте десять, це на ваш смак, як говориться  “на вкус и цвет товарищей нет”  

Діапазон сторінок, для показу мається на увазі як будуть відображатись сторінки, перші пять відображаються зразу, далі якщо у вас двадцять сторінок, то на головній сторінці буде стояти 1,2,3,4,5, а далі цифра 20, якщо ні тоді перших пять, потім лапки і остання.

В кінцевому підсумку в налаштуваннях міняти щось великої необхідності я не бачу. Якщо у вас буде бажання, можите експерементувати, я більшість налаштувань протестував, тому скажу все налаштовано супер, можна нічого не міняти.

Якщо шаблон не пристосований да плагіна 

Тепер як вивести панель плагіна в шаблоні, якщо шаблон не пристосований да плагіна. Адже з такими налаштуваннями і виникає проблема, так як потрібно знайти в шаблоні необхідний код, потім треба його поміняти на інший.

Код в шаблоні може дещо відрізнятись, від того який вказаний в “Цитатах” але незважаючи на те що може відрізнятись, ви всерівно побачити похожий код в вашому шаблоні.

Виникає така проблема що не виходить знайти код  серед файлів, в основному буває в  трьох файлах  index.php function.php arthive.php вони знаходяться в папці з темою, де і потрібно знайти подібий код.

<div class= “navigation” >

<div class= “alignleft” ><?php next_posts_link(‘ « Раніше’) ?></div>

<div class= “alignright” ><?php previous_posts_link( ‘Пізніше »’) ?></div>

</div>

і поміняти на код

<?php if(function_exists(‘wp_pagenavi’)) { wp_pagenavi(); } ?>

<? php if(function_exists('wp_pagenavi')) { wp_pagenavi(); }?> 

Ці абзаци можуть де–що відрізнятись, але не страшно, всерівно вони будуть похожі. Ну і нагадаю шукати і міняти щось потрібно тільки в тому випадку коли сторінки не виводяться в шаблоні. Якщо у вас не получиться, тоді спробуйте інший плагін, цей вважається самим популярним, але не факт що підійде на любий шаблон.

В принципі все, існує ще  спосіб стилізувати вашу сторінкову панель. Для цьог вам необхідно встановити плагін WP PageNavi Style, в якому ви зможете вибрати вбудовані стилі. І зробити вигляд кнопок красивішим.  

Я  найближчим часом протестую плагін WP PageNavi Style і якщо вигляд буде красивіший, тоді поставлю в себе цей плагін, і напишу про нього статтю.