zura-blog firebagПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, в сьогоднішній публікації як і обіцяв вийде стаття про плагін Firebug. Судяче з назви публікації, і звернувши увагу на одне слово “супер”, можна здогадатись що в сьогоднішній публікації буде масса похвали на рахунок цього додатку.

Ще лише коли починав цікавитись веб дизайном, приблизно півтора роки тому, чув про Firebug,  користувався тоді іншим браузером,  не було ще тоді достатньо знань щоб оцінити даний плагін,  тому в кінцевому підсумку як говориться прочитав і забув.

Про функціональність плагіна тоді мабуть не отримав достатньо інформації, оскільки там де тоді натрапив на інформацію про  Firebug в одному з постів, вона складалась лише з коротенького абзацу, памятаю було написано,  що вся  можливість плагіна заключалась тільки для перегляду коду сторінки.

Подумавши що передивитсь код сторінки можна і без плагіна, для цього потрібно всього навсього пару раз клацнути клавішою миші на сторінці, з якої ви бажаєте отримати інформацію про HTML– код, вибравши з випадаючого списку пункт “Переглянути код сторінки”, ну а бо клацнути комбінацію клавіш Ctrl + U, ( памятаю одного разу в коментах про цю комбінацію мені “знаточок” один з помтами вказав, натякаючи мовляв що він мов “гуру великий”, правда на рахунок скриптів тоді явно “облажався”, вказавши, ще й з критикою, що всі скрипти варто розміщувати в кінці сторінки), не подумайте тільки що я “зловживаю” чиєюсь неправильною вказівкою, просто моя така думка, коли сам добре не розбираєшся, то який сенс тоді когось поправляти.

Відповісти я тоді всерівно найшов як, на жаль тоді не цікавився мовою програмування РНР, а так відповідь би крутішою получилась, знаєте, до сих пір не можу зрозуміти тієї поправки, “Що скрипти варто розміщувати в кінці сторінки”, ну не знаю, а чому з боку не варто, ну або зверху сторінки, тим більше що деякі варіанти скриптів  РНР, просто не будуть працювати, якщо їх код не розмістити на самому початку.

Гаразд, мабуть мав на увазі скрипти від JavaScript, хоча не розумію а чому скрипти від JavaScript не можна розмістити в верху сторінки, не буду далі продовжувати, оскільки і в JavaScript зовсім не кумекую, і публікація сьогодні зовсім про інший елемент.

Відхилився я де що від сьогоднішньої теми публікації,  додатка Firebug, встановлюєте його, досвіду  багато то і не треба щоб встановити в браузер додаток, легшого не буває, спочатку знайти додаток, можна через пошуковики, а можна набрати  адресу в верхній панелі, я завжди шукаю додаток не в верхній панелі браузера, а в пункті який стосується розширення. Переходите в меню браузера, і з списку вибираєте розширення.

В панелі пошуку, там просто вводите назву в полі, де іменно знаходиться поле пошуку в вкладці розширень браузера Firefox знайти не тяжко, в середині напис “Шукати серед усіх додатків”, саме він вкаже вам де ввести назву плагіна, вписуйте назву, в нашому випадку тільки слово “Firebug”, і додаток зразу знайдеться, з пропозицією встановити, встановлюйте, щоб дадаток запрацював, не потрібно навіть перезапускати браузер.

Далі мабуть не має сенсу описувати “мемуари” на рахунок того як працювати з плагіном, оскільки досвідченому веб майстру мабуть відомі всі тонкощі роботи з плагіном, ну а початківцю просто пораджу встановити і пробувати, оскільки для того щоб розуміти про що взагалі йдеться мова, то потрібне все таки деяке поняття в веб дизайні.

Отож, чим цей додаток може бути корисний,  пригодиться для вивчення HTML коду, розумію що зразу виникає відповідь, що і без додатка можна передивитись код сторінки, але з цим додатком набагато зручніше. Я раніше також мав таку думку, але коли спробував протестувати “Firebug”  на своєму тестовому сайті, то користь не аби яка, дуже зручно, внизу відображається панель, а там все чітко “розкладено по поличках”, не знаю як кому, а для мене то користуватись плагіном “Firebug” одне задоволення, “просто супер”.

zura-dlog firebag

Як працювати, встанвлюєте і активуєте додаток, а далі ліва клавіша миші на сторінці, на якій ви хочите передивитись код, з списку в самому низу клацаємо на “Inspect elements the Firebag”, знизу на зрозумілій мові відкриється вкладка, де відобразиться багато корисних інструментів. Нижче дві половинки, одна показує  коди html, інша стилі, за бажанням можна передивитись скрипти, куки, і т. д.

Screenshot_18

zura-dlog firebag 2

Screenshot_17

Що ще добавити, знаєте спало на думку зайти на офіційний сайт розробників,  і глянем що вони пишуть, в браузері вибиремо функцію додатки, в додатках  Firebag, (з англійської перекладається “Вогняний жук”), і шукаємо посилання (домашня сторінка), саме там посилання на сайт авторів  Firebag.

Screenshot_21

Хто має бажання можите пожертвувати десять доларів, хоча мабуть скоріше не для нас, для нас з вами десять доларів стало, ох не буду лишній раз засмучуватись.

Перейду на сайт, і ось так все на англійський мові, але на виручку прийшов додаток S3.Google перекладач, уже протестував, виручив, також відзначу і цей додаток, до речі автор додатку наш земляк, і ріспект S3.Google перекладач, все перекладає, повністю сторінку, так що в кого бажання більш детальніше ознайомится з таким питанням, як працювати з плагіном, для яких цілей використовувати, і багато чого іншого, вся інформація на сайті авторів.

Сайт відкривається на англійській, але без питань, застосуйте додаток S3.Google перекладач, і вся інформаці яка вам потрібна, знайдете там, не бачу сенсу брати з сайту авторів розширення якусь інформацію, перекопійовувати, і додавати до цієї публікації. Саме на сайті авторів Firebag знаходиться достатньо інформації як застосовувати додаток.

zura-dlog firebag 3zura-dlog firebag 4

До речі на сайтів авторів програми також в наявності відео, правда  на англійській, в кінці публікації до вашої уваги відео, правда не стосується плагіну Firebag, а показано як я  зробив катинку з рамкою для цієї публікації, за допомогою програм lightshot і ACD See Pro.

Ну що ж  буду закруглятись, на закінчення частинка тексту взята з сайту авторів Firebug, і перекладена додатком S3.Google перекладач.

Firebug дозволяє легко знаходити HTML елементи, зариті глибоко в сторінці. Після того як ви знайшли те, що ви шукаєте, Firebug дає вам величезну кількість інформації, а також дозволяє редагувати HTML код.

До зустрічі !


user_97

На відео показано як скоро можна зробити катинку для сайту або блогу за допомогою програм lightshot і ACD See Pro