NetWorxПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, сьогоднішньою публікацією вирішив відкрити нову категорію, в якій будуть знаходитись пости про різні корисні програми, і сервіси, які стануть вам в нагоді, як користувачеві персонального компютера.

Першою з таких публікацій, буде публікація про програму NetWorx, програма яка відображає інтернет трафік, а саме трафік який  виходить з вашого компютера, і трафік який ви отримуєте.

Завдяки даній утиліті ви зможите виявити недійсну активність, що мається на увазі, це активність трафіку який виходить з вашого компютера, якщо для прикладу, з такої і по таку годину, ви не користуєтесь інтернетом, і  взагалі  жоднен браузер не запущений, апе програма показує що  за цей прожімок часу  ви використали, скажем велику кількість трафіку.

Тоді зразу варто аналізувати і шукати причини. Звісно що якщо трафіка збільшилось при не активному користуванні, на пару кілобайт, то це не причина бити тривогу, та  й навіть на декілька мегабайт також не варто звертати увагу, адже це може обновлятись якась з програм.

І якщо трафіку збільшилось при неактивному стані, на пів або півтора гігабайта, то звісно що варто задуматись, виявити причину, і довести все до належного стану.

Звичайно що пройшли вже ті часи, коли трафік не був безлімітним, тоді ця утиліта була просто знахідка, адже вона показує такі показники, як скільки використано трафіку за годину, за неділю, і за місяць, і звісно давала змогу бачити чи забирає собі лишні мегабайти провайдер.

Про те і на даний час вона принесе користь, якщо для прикладу ви не дуже то активно практикуєте різні скачування, але всерівно програма показує велику трату трафіку, тоді це одне означає, що ваш компютер кимось використовується як бот.

Що таке бот, це програма яка виконує якісь дії без участі користувача, автоматично, або заданим кимось розкладам. Боти використовують коли потрібно виконувати якесь однотипне завдання, яка повинно постійно виконуватись і з максимально можливою швидкістю.

Бувають ігрові боти, або боти для різних аукціонів, іх використовують для того щоб зробити імітацію переглядів сторінок на сайті людиною, в такому випадку застосовують програму робот.

І такий бот також може встановитись  у вас на компютері, без вашого відома. І ви звісно що не будите підозрювати нічого, а програма яка буде використовувати ресурси вашого компютера, буде служити комусь, а не вам.

Звісно що антивірусні програми можуть виявити активність, яка йде з вашого компютера, але добре написану програму вони будуть сприймати як потрібну. Тому якщо антивірусний сканер не виявить таку програму, тоді вона буде працювати, і не замітно для вас використовувати ресурси вашого компютера.

Таку то програму якраз і виявить утиліта NetWorx, завдяки якій ви зможити побачити скільки виходить і заходить трафіку з вашого компютера, програма показує погодинний трафік, кожну неділю і місячні показники. Програма безкоштовна, існують і платні варіанти, проте такої аж їхньої переваги над безкоштовним NetWorx, по відгуках багатьох користувачів не існує.

Та й сам програма NetWorx, створена відомими “гравцями” на ринку програмного забезпечення, на відміну від авторів двох платних програм, які вважаються альтернативою NetWorx. Я також вирішив надати перевагу хоча і безкоштовній програмі, але з відомого всім виробника програмного забезпечення, ніж платнмим і не таким відомим виробникам.

Отож де взяти програму, звісно що якщо продукт безкоштовний, то найкращий варіант це скачати програму з офіційного сайту виробника, перейшовши за посиланням.

https://www.softperfect.com/products/networx/

Сторінка сайту відкривається на англійський мові, якщо у вас є бажання дізнатись більше про програму NetWorx, тоді можите скористатись плагіном для перекладу. На Zura – Blog йшлось про один з таких плагінів, для браузера Mozilla FireFox, це S3. Google Перекладач плагін який я рекомендую використовувати для подібних завдань.

Для того щоб скачати продукт, потрібно всього то перейти за вкладкою  Download, і в полі Free Softwear вибрати програму  NetWorx, одна серед чотирьох безкоштовних програм які пропонують автори програми.

Після встановлення NetWorx, програма відразу розпочне фіксувати трафік який входить, і трафік який виходить. Програма надає можливість показувати звіт в якому зафіксований денний трафік, тижневий і місячний. Також присутня можливість фіксувати і погодинний звіт.

На цьому все до зустрічі!