zura-blog 24Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогодні вирішив зробити короткий опис операційних систем сімейства Windows, правда тільки до версії Windows XP.

Чому тільки до цієї версії, відповідаю, по перше Windows 7 на відміну від Windows XP я вважаю. що все ж таки ще користуються, експішкою (XP) користуються мабуть лише фанати.

Я також користуюсь експішкою (XP), правда на системнику, хоча вже рідко його включаю, в більшості випадків ноутбуком з Windows 7, ну і по друге  Windows XP являється, точніше являлась самим найбільш користувацьким представником сімейства Windows NT.

Можливо і Windows 7 набрала би таку саму аудиторію користувачів, але свого часу дуже скоро вийшла восьма версія, яка і забрала деяку частину користувачів у симірки. Коли на ринку домінувала Windows XP  тоді також скоро  вийшла свіжа версія вінди з назвою Windows Vista, але вийшла недопрацьованою, і невдалою, тому більшість хто пробував працювати з Vista, зразу ж її видаляли. 

Windows 7 це і є свого роду удосконалена Vista, вважається також кращою версією за Windows 8,  я користувався як восьмою так і сьомою версіями Windows, яка з них краща, звісно що на мою думку та, якою я частіше користуюсь, це сьома, але і з восьмою версією ніяких труднощів в користуванні не було.  

Врешті решт це свого роду нові версії сімейства Windows, і більшості користувачам вони знайомі, до  речі пробував також десяту версію, і знаєте на мій погляд має перевершити обидві версії, але сьогоднішня публікація буде стосуватись версій сімейства   Windows NT до версії Windows XP, саме з цією операційною системою я і починав засвоювати як працювати з компютером.

Мабуть всі вже знають таке поняття як “операційна система”, це необхідний компонент без якого не може працювати компютер. Це система яка представляє собою набір програм, призначених для керування компютером, збереження інформації і організації роботи всіх підключених до нього пристроів.

Під загальною назвою Windows обєднуються декілька операційних систем, які хоча і похожі один на одного, але володіють різними можливостями, але всі системи сімейства Windows побудовані на одних і тих же принципах, і програми написані для Windows працють на всіх системах. Хоча тут мається на увазі операційні системи від XP, до 8, якщо чесно то теперішні програми можна встановляти і на Windows XP правда з сервіс пакетом три.

Якби там не було але уже багато років, мабуть більше двадцяти, кращі з кращих розробників, працюють над тим щоб заставити Windows  працювати швидше, надійніше, краще. В книгах і в журналах раніше,  а також на даний час і в інтернет мережі на сторінках інтернету описано безліч різних статей,  де описано і про поправки до реєстру, про неудокомплектовані функції, і способи обійти помилки для кожної із версій Windows.

Поява Windows XP ознаменувала собою кінець розділення сімейства операційних систем Windows на дві гілки, це Windows Me і Windows NT/2000. Windows XP була основана на удосконалішому програмному ядру Windows 2000, що гарантувало стабільність і захищеність не гірше ніж Windows 2000, разом з тим Windows XP володіла повним набором користувацьких функцій, які раніше були характерні для Windows 9х/Me, але не в Windows 2000, більшість з цих функцій тоді удосконалили.

А крім цього в Windows XP появився ряд нових функцій, яких не було ні в Windows Me ні в Windows 2000. Що взагалі собою представляла ця система, букви XP в назві нової на той час, і колись популярної операційної системи  Windows з англійської означають “experience”, точніше переводяться як “життєвий досвід”, знання. Оскільки при створенні цієї операційної системи використвувався багаторічний досвід розробників самих популярних компютерних програм і систем.

А також знання, набуті в результаті спілкування з багаточисельними користувачами. Без сумніву ця версія   на той час була значним кроком вперед в порівнянні з попередніми версіями.

Windows XP являється молодим представником сімейства Windows NT. Операційні системи цього сімейства історично завжди були меньш орієнтованими на користувацький ринок. Лінія продуктів  Windows NT перш за все була націлена на корпоративний ринок, і розвивалась паралельно з лінією Windows 9x/Me.

В чому різниця між цими двома сімействами Windows. Попередницею операційної системи Windows 9х/Me виявляється випущена в 1990 році система Microsoft Windows 3.1. Всі ці системи були орієнтовані на широке коло користувачів персональних компютерів.

Перша версія Windows NT появилась в 1993 році. Незалежно на те, що це була сама перша система сімейства, їй був присвоєний порядковий номер 3.1 по аналогу з “звичайною” Windows 3.1, яка користувалась популярністю.

Щоб підкреслити різницю нової системи від “звичайних”  Windows систем, вирішили додати в назву скорочення NT, яке означає New Technology, а точніше “нова технологія”.  

Це цілком відповідало дійсності. Ядро NT, а також внутрішній код цієї системи значно відрізнявся від “звичайних” систем Windows. На відміну від Windows NT 3.1, нова система Windows NT 3.1 абсолютно не залежала від внутрішнього коду DOS, однак, користувацький інтерфейс обидвох систем був практично одинаковим.

Завдяки новому ядру нова операційна система забезпечила (теоретично) більш стабільне робоче середовище, більш досконалі механізми захисту, а також можливість адаптації для використання на інших апаратних платформах. З часом можливість перенесення Windows NT на інші платформи стає все менш актуальним, однак остальні можливості системи все більше удосконалюються. Сімейство систем NT розширилось.

В 1996 році ринку появилась система Windows NT 4.0 а в 2000 році – система Windows 2000 (яка також належить сімейству NT). З розвитком NT компанія Microsoft позиціонувала цю систему як потужний веб–сервер, а також сервер для обслуговування внутрішніх корпоративних мереж. Платформа NT стала основним конкурентом потужної серверної операційної системи Unix. Накінець Microsoft вирішила адаптувати цю систему для використання в домашніх умовах широким колом споживачів.

В результаті на світ появилась операційна система Windows XP – перша операційна система сімейства NT, призначена для домашніх компютерів. Систему NT 3.1 не любив ніхто. Система Windows 2000 користувалась популярністю у підприємств і користувачів з досвідом. Для всіх цих систем була характерна одна і та ж серйозна проблема, незважаючи на потужність і ширину можливостей ядра, в кожній з цих систем були відсутні декілька механізмів, роблячи її привабливою для середньостатистичного домашнього користувача.

Самою серйозною проблемою була відсутність підтримки зі сторони компютерної індустрії. Подавляюща більшість людей користувались системами сімейства Windows 9х/Me, тому, випускаючи нове програмне або апаратне забезпечення, виробники орієнтувались перш за все на платформу 9х/Me, підтримка середовища Windows NT/2000 була не придатна для більшість користувачів.

Нова операційна система Windows XP являється самою свіжою інкарнацією лінійки продуктів Windows NT (серед співробітників Microsoft її прийнято називати Windows NT 5.0). Крім того, система Windows XP повністю замінює собою систему Windows Ме, а це означає кінець подальшого розвитку лінії основаних на DOS системах Windows 9х/Ме.

Завдяки XP стабільність і безпечність NT стає здобутком всіх користувачів Windows. При цьому користувачі, які привикли працювати з NT, отримують в своє розпорядження такі раніше недоступні для них механізми, як Plug & Plug, хороша підтримка компютерних ігор і, що саме важливе, підтримка зі сторони всієї остальної компютерної індустрії.

На даний час операційна система Windows XP – була самою найбільш продаваємою системою серед всіх. Існували дві версії операційної системи Windows XP.

Існували дві версії операційної системи Windows XP. 

Windows XP Home Edition – це доступна для сімейного бюджету версія як за звичай встановлюється на компютери, які купуються для домашнього користування і дуже малого бізнесу. Вона призначена для користувачів, які не являються технічними спеціалістами, яким не потрібне підключення до корпоративних мереж і не бажають розбиратись в складних налаштуваннях системи і функцій захисту.

Вона сумісна з любими компютерами з одним процесором і з одним дисплеєм.

Windows XP Professional – в цю версію включено все що пристутнє в Home Edition, але додатково вона містить мережеві компоненти і компоненти системи безпеки, необхідні для підключення до домену  WindowsNT/2000/XP.

На цьому все до зустрічі.