forty-forПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, в сьогоднішній публікації хочу запропонувати до вашої уваги плагін для оформлення і роботи 404 – сторінки.

Що означає 404 – сторінка, це сторінка яка появляється в тому випадку коли адреса в панелі пошуку введена не правильна, або посилання яке перенаправляє на якусь небудь не коректну сторінку на вашому сайті, сторінку якої не існує.

Причини коли зявляється така сторінка можуть бути різні, це або посилання які записані на сторінку, але вказані не правильно, ну або сторінки якої на даний момент вже не існує.

І після того коли ви здійснюєте перехід, відкривається вкладка яка вказує на те, що сторінка не знайдена, частіше за все на такій сторінці відображається число 404, і з текстом що адресу не знайдено.

Звісно, що кожен власник сайту піклується про свій сайт, і по любому приймає міри аби таких сторінок на сайті було як най менше, але всерівно повністю забезпечити свій сайт у відсутності 404 сторінки доволі таки не легко, та й врешті врешт, посилання на одну з публікацій, яка знаходиться на вашому сайті, хтось з відвідувачів також може вводити не правильно, і тоді в вікні браузера також відображається 404 сторінка.

Правда вигляд такої сторінки не то що би не красивий, а взагалі ніякий, присутній тільки текст, який говорить про те, що сторінку на яку ви здійснили запити, не знайдено, ну і звичайно, що кожному власнику сайта, хочиться щоб така сторінка виглядала якось по іншому.

А саме на сторінці 404 щоб відображалась і красива картинка, ну і текст щоб добре читався і виглядав красиво оформленим, тай багато ще чого, в загальному щоб така сторінка мала красивий вигляд. В принципі хто з вас мандруючи по сайтах в пошуку  інформації, мабуть не раз попадав на сторінку 404, і в більшості випадків така сторінка була красиво оформлена на інших сайтах.

Цілком зрозуміло, що в більшості з вас виникає бажання мати на своєму сайті також красиво оформлену 404 сторінку, скажу вам що справитись з таким завданням доволі таки легко. Для цього можна зробити вибір, 404 сторінку можна красиво оформити як і за допомогою плагінів, так і без них, зробивши зміни в кодах.

 

Я вирішив це завдання вирішити за допомогою плагіну, називається плагін Forty For.

Власне чому саме плагін, адже по любому в мене вже достатньо навиків, для того щоб, і без плагіна зробити красиво оформлену 404 сторінку. Зрозуміло що за допомогою плагіна, таке завдання вирішити буде і легше, і зручніше, і часу менше займає.

А саме головне, що плагін сам створює дизайн користувацької 404 сторінки, та й ви самі зможите доволі таки легко, і просто поміняти зовнішній вигляд сторінки, яка повинна відображатись після установки і активації плагіна. Для того щоб у вас на сайті відображалась красиво оформлена 404 сторінка, потрібно всього то, поміняти фото, а точніше графічний файл, а в самих налаштуваннях плагіну Forty For перкласти і поміняти текст.

В цілому така сторінка коли буде відображатись, вона не завантажує не потрібні скрипти, зображення і інші посилання, тому вона повинна відкриватись швидко, погодьтесь з цим, оскільки  відвідувачі не повинні довго чекати на завантаження такої сторінки, тим більше що вона ще й не доступна.

Сторінка  404 присутня в налаштуваннях  більшості  тем, тому звичайно якщо ви введети не вірно адресу, то всерівно відкриється вкладка з сторінкою 404 вашого сайту, правда сторінка буде пустою, і відображатись на ній буде тільки  текст з декількома словами на англійський мові, не знаю як в кого, в мене відображались  три  або  чотири слова  англійською  мовою, означали що  нічого не знайдено.

Звичайно, мене не влаштувував такий вигляд, саме головне що 404 сторінка завантажувалась разом з скриптами і плагінами, як і остальні сторінки  на яких присутня інформація, зрозуміло що з теперішніми швидкостями для інтернету, які надають вам провайдери, очікування завантажування сторінки якось вже і не принципіально, але,  вірніше все таки буде,  коли така сторінка  буде відкриватись  окремо, не як всі остальні сторінки, на яких присутня якась інформація.  

А саме миттєво, сигналізуючи про те, що ви ввели не вірну адресу, і щоб  на такій сторінці, також була присутня можливість спробувати знайти інформацію, ввівши одне з ключових слів. Саме плагін Forty For і створить таку сторінку, вкладка якої миттєво відобразиться на екрані, сторінка з видимим інформаційним текстом підсказки по середині, і полем для пошуку.

Де в випадку, якщо відвідувачу відкриється така сторінка, по середині буде текст пояснення причини відображення такої сторінки, а також пропозиція знайти потрібну інформацію на сайті, ввівши одне з ключових слів в полі для пошуку,  або пропозиція вернутись на головну сторінку.

На Zura — Blog, на попередній сторінці 404 нічого подібного не було,  знайти інформацію по ключовому  слові  звісно що  можливо було,  ввівши в боковому меню в полі  для  пошуку слово, але не кожному користувачеві відомо про те, що таким способом можна відшукати не знайдену  інформацію.

Зрозуміло,  що і без допомоги плагінів, на такій сторінці  замість англійського тексту який означає “нічого не знайдено”, можна перекласти і вставити інший текст, текст який також надасть підсказку, що ви можите відшукати потрібну інформацію в боковому меню, саме в полі для пошуку інформації на сайті, можна також і оформити красивіше як говориться “вручну”  таку ж  сторінку, правда для цього  потрібна як практика по роботі в Wordpress, та й як говориться  прийдеться добряче “повозитись”.

Але, який то в тому сенс, якщо всю роботу за вас зробить плагін, тим більше якщо ви початківець, то і ризик спортити щось також для вас буде присутній, хоча й ризик то завжди присутній, як на мою думку, плагін для такого завдання, це дуже хороший варіант.

Зрозуміло що,  багато радять старатись застосовувати для своїх задач, якомога менше плагінів, але не думаю щоб для 404 сторінки, любий з плагінів які призначені для такого завдання, мав би давати якесь навантаження на сайт, та і навряд щоб за такого простого плагіну, сайт почав би глючити.

Серед багатьох плагінів я вибрав саме Forty For, в принципі плагінів для вирішення подібних завдань можна знайти багато, чому іменно саме Forty For, попався першим, першим був протестований мною, пройшов тестування після чого вирішив  плагін Forty For  застосувати для сторінки 404.

Тим більше рейтинг плагін має високий, це пять зірочок, підходить під мою версію WordPress, сам я дуже легко розібрався в налаштуваннях, а що ще потрібно, з таким рейтингом серед тих плагінів які я передивлявся на офіційному сайті WordPress,  був ще тільки один з назвою “404 Page”.

Саме ці два плагіна, я вибрав для 404 сторінки, скачав щоб протестувати їх роботу на локальному сервері, створеному  пакетом програм від  “Endels”,  на локальному сервері (а точніше в себе на жорскому диску компютера), там знаходиться копія мого сайту.

Звичайно що більшість з вас знають, що перше ніж щось встановлювати на сайт, краще протестувати як все працює, протестувавши на копії сайту, яка створюється і працює завдяки пакетам програм від “Endels”, “Denver” або “OpenServer”, всі    вони  призначені  для  створення в себе на компютері, локального сервера.

Ну і звісно що, ще  перед сами завантаженням плагіна, необхідно також  перевірити чи підходить остання версія плагіну, до вашої версії WordPress.

Власне після  всіх  зроблених мною тестування  Forty For, функціональність плагіна мене повністю задовільнила, тому і ще один плагін назва якого “404 Page” я вже не розглядав, хоча прочитавши про його функціональністю, зробив висновок, що можна застосувати також і цей плагін, якщо “Forty For”, за якихось там причин не буде працювати.

Ну або можливо комусь і з вас, більше сподобається “404 Page” 😐 . 

Перейшовши на сторінку сайту WordPress, яка стосується плагіну Forty For, саме шапка відображає вигляд 404 сторінки, і саме буде такий сторінки, яку створить цей плагін. Вигляд сторінки яку створить плагін “Forty For”, як для мене цілком прийнятний, тому і вирішив зупинитись саме на ньому.  

 

Інформація про те де взяти як встановити і як налаштувати плагін для своїх потреб. 

https://wordpress.org/plugins/forty-four/

Плагін звичайно що скачуєте з офіційного сайту Wordpress, скопіювавши посилання вище, і вставивши адресу посилання в панелі пошуку браузера, переходите на сторінку плагіну, скачуєте архів плагіну на свій робочий стіл, ну або можливо для плагінів, у вас виділене спеціальне місце.

Матеріалів про те,  як  додати  плагін в CSM WordPress на Zura — Blog присутні, це вважається одне з найлегших завдань, кому невідомо як додаються плагіни для кращої роботи свого сайту, тоді підведіть курсор миші до тексту далі “як встановити плагін в CSM WordPress ” клацнувши лівою клавішою миші, перйдіть на сторінку блогу,  на який знаходиться по такому питанню інформація.

 

На рахунок налаштувань

Після встановлення плагіна зразу активуємо плагін, і звертаємо увагу на бокову панель адмінки, саме там підводимо курсор миші до функції “Зовнішній вигляд”, і з випадаючого списку шукаємо назву “404 Page”,

forty-for.j1

з випадаючого списку шукаємо назву “404 Page”

дивно правда, назва плагіну “Forty For” а відображається в боковій панелі назва “404 Page”, із за чого я спочатку подумав що встановив замість “Forty For” якимось чином плагін з назвою “404 Page”, але зайшовши в вкладки “плагіни”, побачив що там тільки один плагін який призначений для 404 сторінки, і назва саме “Forty For” .

Отож клацаємо на  “404 Page”, перейдемо в налаштування плагіну, і все що потрібно зробити, це перекласти англійські значення слів, зрозумілою мовою.

forty-for2

forty-for3

Власне перекласти саме тексти в верхній половині, і в нижній, можна і ще якісь зробити інші налаштування, такі наприклад як, коліри тексту поміняти, по замовчуванню в налаштуваннях плагіну виставлений білий, але якщо залишити картинку по замовчуванню,  яка буде відображатись після переходу на 404 сторінку, як для мене, то білий колір тексту цілком підходить.

 

За бажанням ви можите виставити галочку, там де вказаний текст “Hide 404 title” і зняти з сторінки число 404.

forty-for4

виставити галочку там де вказаний текст “Hide 404 title”

Щоб перевірити чи все спрацювало додаєте до доменного імені в верхній панелі браузера в полі для пошуку, якийсь любий символ, ну і також як сторінка виглядає коли не відображає число “404”, можна побачити  на Zura — Blog, а саме вставивши в верхній панелі браузера, в самому кінці посилання, виставивши слеш “/” або навіть любий інший символ, скажем якусь цифру, в результаті чого  здійсниться перехід на не існуючу сторінку, і відобразиться 404 сторінка.

forty-for6

з цифрою 404

Screenshot_20

без цифри 404

Можите переглянути на фото як відобразиться сторінка “404” без  цього числа посередині, і як сторінка виглядає з цифрою “404” також показано на фото вище, як для мене без цифри “404” краще дивиться, але як говориться “на вкус і цвет товарищей нет”, те саме стосується і картинки, яку ви також можите поміняти.

Сама картинка яка повинна відображаєтися на сторінці 404, знаходиться в одній з папок плагіна, як туда добратись, в кореневій папці сайту шукаємо папку “wp-content”, далі звісно що папку “plugins”, а в папці “plugins”, папку з назвою плагіну “forty-four”.

Зрозуміло що далі клацаємо, і заходимо в середину папки “forty-four”, а там нам потрібна папка “lib”, знаходимо цю папку

forty-for7

в середині папки “forty-four”, нам потрібна папка “lib”

а в папці “lib” нас цікавить папка “images”, коли ми відкриємо вже цю папку

forty-for8

в папці “lib” папка “images”

тоді  накінець то ми доберемось  до графічного файлу картинки.

forty-for9

Називається файл “cover.jpg”, на фото в папці нижче як бачимо, вже знаходиться інше зображення, відображаються не пейзаж з вершини гори а банер з сайту Zura —Blog, а це означає що зміна картинки також мною протестована, картинку яка знаходиться по замовчуванню в плагіні, і саме вона буде відображатись після переходу на сторінку 404, цю картинку за бажанням можна поміняти на свою, але при цьому звісно що назву вашій картинці необхідно прописати саме таку, яка прописана в картинці плагіна, це — “cover.jpg”.

forty-for10

Ну або можите якщо дуже кортить “поритись” в кодах файлів плагіна, і там поміняти назву “cover.jpg” на назву своєї картинки 🙂 .

Жартую звичайно, на цьому все до зустрічі !