Post_70aПривіт сьогоднішня тематика буде  стосуватись  flash технологій, flash редакторів, в публікації будуть розглянуті питання, що таке флеш–технології,  як сворити звичайну флешанімацію з редактором Adobe Flash Professional 

Технології  flash получили визнання в останні роки, і являються важливою частиною в сайтобудуванні, як і люба модна тенденція  flash технологій мають свої недоліки і переваги.

Доповнюючи дану тематику не обійтись і без найбільш популярного і найбільш повнофункцонального flash редактора який представляє компанія Adobе. 

Продовжуючи слідувати меті свого блогу натрапив на ще одну важливу деталь в сайтобудуванні. Слово “flash” мабуть всі відоме за рахунок флеш плеєра, з допомогою якого ми передивляємось відеоролики, але крім можливості передивлятись фільми, флеш технології надають ще багато елементів які можна додати до ресурсу.

Зокрема якщо хтось з вас раніше заходив на блог, то мабуть бачив  в самому низу лівої бокової панелі головної сторінки, годинник. Цей годинник створений за допомогою  flash редактор Adobe Flash Professional cs5 і написаний на мові програмування для розробки   flash-документів ActionScript.

До речі від Yandex можна розмістити на вид набагато кращий годинник, але цей буде створений особисто вам, і хоча сам вид в нього можливо не супер, проте створюючи подібну анімацію можна буде краще ознаймитись як працювати в редакторі  Adobe Flash Professional cs5, згодом  в майбутньому більш засвоївши дану технологію, змодифікувати цей скрипт і зробити вид красивішим.

Щоб розмістити годинник від Yandex багато знань не потрібно, всього лише скопіювати код і розмістити код в вибране місце. Хоча можливо  для новачка і така процедура виявиться складною, але чим частіше самостійно працювати над різними технологіями, тим все більше набувається практики. Власне потім і настає бажання пробувати вирішувати чим раз складніші завдання.

Я вважаю за даними технологіями майбутнє, адже інтернет швидкості зростають, а флеш елементи значно прикрашають дизайн сайту, тому у багатьох і клієнтів може виникнути  бажання мати якомога більше красивих анімацій в себе на сайті.

51

 в самому низу лівої бокової панелі головної сторінки, годинник

Що стосується годинника, то власноруч створити такий для сайту значно складніше ніж взяти готовий код з якогось ресурсу. Але код на такому годиннику чистий, без всяких зайвих посилань, а безкоштовні анімації які можуть пропонувати різні ресурси звісно будуть містити посилання хоча би на свої ресурси.

Звичайно що більш досвідчений веб майстер з легкістю знайде такі посилання і видалить,  але всерівно я вважаю краще спробувати самому навчитись створювати подібні анімації.

Власне що для цього потрібно щоб створити флешанімацію, найперше це редактор і звісно той який вважається найкращим. А найкращим вважається редактор від компанії  Adobe, хоча слід додати також що  і  найскладніше встановлювати програми від цієї компанії.  Чим мені в черговий раз закортілось вирішити дане завдання. Тут то і вийшов в мене прикол, власне не по моїй вині, а під час установки вирубили світло.

Трішки матюкнувшись, дочекався не довго коли електрика знову появилась, через десять мінут вирішив знову приступити до встановлення програми, чому через десять, щоб переконатись чи не проводять якісь там роботи, а то і техніку можна угробити з нашим обленерго, вроді не моргає лампочка, приступив  знову встановлювати і обломчик,  перевірка від на сумстність від Adobe тепер не проходить.

До зникнення електрики проходила а тепер не пройшла. Вирішив спробувати іншу версію і те саме, мати звичайно були  триповерхові, але вже нічого не зміниш. Проблема додалась, і тепер щоб встановити програми від  Adobe прийдеться не те що маківку почухати, але і мабуть двадцятиповерховими покрити все підряд.

Що поробиш, живемо в Україні а це значить що навіть як у вас щось серйозніше станиться наприклад техніка згорить, вам лиш розведуть руками, “Ми тут до нічого, це не по нашій вині”.

Зато як винен якихось пару гривень забувши заплатити, то світло відріжуть, і в вас дозволу навіть не спитають, відріжуть, а в конторі нахамлять натякаючи що треба вчасно платити, а за те що спалити людині техніку платити не треба. Мабуть подібне скотство вічно буде тривати.

Що–ж прийшлось сісти за другий комп і спроба вдала, а це значить не втішний прогноз на рахунок ноутбука. Віднайти і видалити ключ який прописався, спробував скористатись порадою через форуми, і то  англійською мовою форум, шлях то знайшов де він мав би знаходитись, але там ключа не було.

В такому разі єдиний варіант або переустановити вінду, звичайно відпадає. Буду шукати, як знайду спосіб обовязково напишу,  для веб–дизайну як бачу від цієї компанії рекомендують багато програм.

Приступаю до  Adobe Flash Professional 

Отримати можлиість попрацювати з даним редактором можна двома способами, придбати редактор за кошти, або скачати демоверсію. Але перед придбанням і скачуванням обовязково передчасно перевірити чи підходить для цієї програми ваш компютер. А саме вимоги до системи для встановлення даного продукту.

Для того щоб скачати демоверсію  Adobe Flash Professional потрібно створити обліковий запис шляхом реєстрації, і отримати id.

Після того як ви заповните всі дані появиться сторінка де необхідно буде вибрати мову і операційну систему якою ви користуєтесь для Adobe Flash Professional. Демо версія буде працювати на протязі тридцяти днів. Вага 900 мгб.

Після завантаження запускаємо установку для цього клацаємо на файл setup.exe

Далі після того як програма зробить перевірку на сумістність, і для чого ім це потрібно, якби не ці перевірки ціни б програмам від  не було. вибираємо пробну версію і натискаємо I want to install and use  Adobe Flash Professional on a trial basic

Далі опція next потім мова, різні варіанти установки, різні пакети. Вибираємо всі пакети по замовчуванню і починаємо установку.

 

Після установки починаємо вивчати даний редактор методом створення простенької флеш анімації у вигляді годинника, розпочнемо з вивчення інтерфейсу програми.

1.Вибираємо зручний режим роботи, їх є декілька режимів мені більше до вподоби small skreen

Flash1

⇑.Вибираємо зручний режим роботи

2. Вибираємо ActionScript3  в полі Create New і виставляємо розмір документа 100 на 55. по замовчуванню розмір документа 500х400.

Flash2

⇑Вибираємо ActionScript3

3.В низу розміщена область в котрій ми шукаємо layer1 означає слой переіменуємо на  text.

Flash3

⇑layer1 на text

4.Наш проект має динамічну робочу зону а точніше область в якій буде  знаходитись наш годинник. Клацнем на букву “T” на панелі справа  “Text tool” для того щоб визначити динамічну зону точніше наш годинник

000

5. Переіменуємо динамічну зону в Ceas потім виставляємо Dynamic Text шрифт Arial, розмір текста 24 колір тексту чорний (можна вибрати любий з кольорів, кольором будуть позначатись цифри на годиннику).

111

⇑Ceas

6.Після закінчення редактування слоя Text, створюємо новий слой з назвою actiune. Клацаємо правою кнопкою миші по уже створеному слою  Text або в самому низу шукаємо маленькі іконки у вигляді папок, підводим курсор до першої де появиться напис який буде означати додати слой. Появиться новий слой з назвою layer2 де назву міняємо на actiune.

Flash6

⇑створюємо новий слой з назвою actiune

Flash4

⇑клацаємо кнопку actіons

7.Виділяємо слой actiune далі або в верхній панелі клацаємо на іконку window з випадаючого списку вибираємо actіons F9  або в боковій панелі клацаємо кнопку actіons frame або просто нажимаємо клавішу  F9 появиться вікно для того щоб ввести код.

time=new Date();

var seconds= time.getSeconds()

var minutes= time.getMinutes()

var hours= time.getHours()

if(hours<12){

                ampm=”AM”;

}

else{

                ampm=”PM”;

}

while(hours>12){

                hours=hours-12;

}

if(hours<10)

{

hours=”0″+hours;

}

if (minutes<10)

 

{

                minutes=”0″+minutes;

}

                if(seconds<10)

{

seconds=”0″+seconds;

}

Ceas.text=hours+”:”+minutes+”:”+seconds+” “+ampm;

time=new Date();
var seconds= time.getSeconds()
var minutes= time.getMinutes()
var hours= time.getHours()
if(hours<12){
	ampm="AM";
}
else{
	ampm="PM";
}
while(hours>12){
	hours=hours-12;
}
if(hours<10)
{
hours="0"+hours;
}
if (minutes<10)

{
	minutes="0"+minutes;
}
	if(seconds<10)
{
seconds="0"+seconds;
}
Ceas.text=hours+":"+minutes+":"+seconds+" "+ampm;

8.Після того як ми вставили повністю цей код в слой actiune, нажмемо клавішу F6 для того щоб перейти в наступне вікно після чого вводим цей рядок.

gotoAndPlay(1);

9.Перевіряємо як в нас получилось ввести даний скрипт, за допомогою комбінацій ctrl+Enter якщо  не буде синтактичних помилок але віконце плеєра відкриється пустим тоді необхідно буде поміняти версію ActionScript3 на версію  ActionScript2 для цього вибираємо File  потім Publish Setting або зразу набираєм комбінацію клавіш Ctrl+Shift+F12  

fg1

⇑але віконце плеєра відкриється пустим

10. Відкриється вікно Publish Setting в котрому нам потрібно вибрати Flash а в розділі Script вибрати ActionScript2.0. До речі в розділі також можна виставити версію плеєра, хоча в мене була виставлена правильна версія Flash Player 10 якщо у вас виставлена інша тоді виставте цю версію Flash Player 10, далі натискаємо Publish а потім  Ok. В нас мають зявитись числа які будуть показувати годину.

Flash5

⇑вікно Publish Setting

11.Все що залишилось зробити це експортувати документ Flash. Далі використовуємо File Export Export Movie. Зберігаємо файл під назвою ceas. swf

fg2

⇑File Export Export Movie

Якщо все зроблено правильно тоді має зявитись плеєр в якому буде вказана година, і ви створите простеньку анімацію, в випадку невдачі потрібно повторити спробу, в мене також з першого разу не получилось. На простому учаться, з часом засвоївши краще програму можна спробувати більш складніші проекти, ну що ж пора закруглятись до зустрічі.