Post_58Доброї ночі пані та панове дещо низвична тема сьогоднішньої публікації, не присвячена веб–дизайну а присвячена футболу.

Привід є і дуже вагомий ” Дніпро – Севілія фінал Ліги Європи” — це означає що ми зіграємо в Варшаві. Як тут не згадати вихід “Дніпра” з групового турніру, дехто скаже що не заслужено, а на самому ділі як виявилось хлопці доказали всім, що дуже навіть заслужено.

Команди “Олімпіакос” “Аякс” “Брюге” “Наполі” що не кажіть а три з них гранди, правда  в своїх чемпіонатах тільки а  “Наполі” на даний час можливо  трошки слабший за “Юве”. По силі  “Наполі” друга в Італії і не варто звертати увагу на місце яке зараз займає команда в серії “А” , в півфіналі ми вибили дуже сильну команду.

Згадаємо тепер шлях Дніпропетровців, почалось все з засмученого результату з датським Копенгагеном, як говориться перший “Блін у Маркевича вийшов комом”, критики було багато, але ніхто чомусь не врахував умови в яких прийшлось битися за “Лігу Чемпіонів”. Битви як такої, можна сказати і не було, так як появилось таке становище де більшість гравців бажають “злиняти” з команди.

Тут не до битви, неясності багато, легіонерів цілком можна зрозуміти, та і врешті сам Компегаген далеко не зайшов. “Баєр” своє слово сказав, навіть як би Дніпро і пройшло Копенгаген то  цим самим лиш би гарантував вихід в груповий турнір “Ліги Європи”.

Навряд чи дніпрянам тоді вдалось би здолати досить потужний “Баєр” . 

Згадується мені перший матч з “Хайдуком” тяжкий дуже матч, власне звісно хоча “Дніпро” фаворит але “Хайдук” не вважався прохідним, тим більше що наша одна команда на той час вилитіла від хорватів. Хоча також ми були фаворитами.

Те становище в якому опинились більшість наших клубів насторожувало, і  як виявилось було чого. Про-те добре те що добре закінчується,  в кінцевому підсумку три наші команди продовжили боротьбу, а вилетів лише “Металіст”, хоча група  була найслабша.

Протистояння з сплістським “Хайдуком” чимось схоже на теперішнє протистояння з “Наполі” правда як я вже зазначав фаворитом була наша команда, а вихід хорватської команди в груповий турнір вважається успіхом, для нас же виліт “Дніпра” була б катастрофа. 

На щастя тоді дніпряни вибили “Хайдук”, і вибили по ділу, могли здолати хорватський барєр впевненіше як би реалізовували моменти. Дуже важливий вихід як для команди так і для самого тренера.

Ігри в гропувому турніри добряче зїли нерви вболівальникам, так як в попередніх розіграшах ніяких проблем з виходом з групи в “Воїнів світла” не було. Команда “Карабах” скажу що ще “закоротка в штанах” аби з групи виходити.

Потрібно мати якісь здобутки, в команди “Карабах” все ще попереду, в наступному сезоні нехай хоча б підтвердять свій успіх, докажуть ще раз спочатку вийдуть в груповий турнір, а там і друга спроба. Я розумію їхнє старання, але обєктивно в них слабша команда і за “Дніпро” і за “Сент–Єнтьєн”.   І вийти в  “Лігу Європи” на такому фарті було б не справедливо.

Результат можна сказати був, але здобувася скорше за рахунок недооцінки суперників, подивимся як в них в наступному сезоні получиться. Говорячи про справедливість давайте згадаємо два нереалізовані одинадцятиметрові дніпрянами, а це втрачені чотири очки і останній матч з “Сент–Єнтьєн” вже  втакому разі нічого би не вирішував.

А так погодьтесь в кінці матчу настоящий голівудський трилер получився. В матчі з  “Сент–Єнтьєн” в Києві було видно що команда значно прибавила, не будемо звертати увагу на рахунок 1:0, голів там мало бути в ворота “Сент Єтьєна” значно більше. Так що все справедливо, “Дніпро” скажем по ділу  сильніший і за “Карабах” і за “Сент–Ентьєн”.

Згадую як коментатор тоді повідомив жахливу новину “Карабах” забив, і розпач величезний, а потім за нею така чудова новина, арбітр гол відмінив. Що не казав би там ведучий на передачі по телеканалу “1+1”, але “Карабах” всерівно далеко би не зайшов.

І скорше за все на “Олімпіакосі” зупинився би. Дніпряни впевнено здолали грецьку команду, де що трохи здивували мабуть всіх. Греки які лише на останніх хвилинах позбулись права продовжувати грати в “Лізі чемпіонів” вважались явними фаворитам, власне якщо переглянути перші хвилини другого матчу.

Тоді я подумав що уже награлись, і другий гол в ворота “Дніпра” лише питання часу. Але Федецький молодчина зразу забив, і такий потрібний гол. Далі грекам щоб здолати “Дніпро” потрібно було викластись на 150%, звісно ніхто з них таку самовіддачу проявляти не захотів.

Тому і  прохід в наступний раунд здався легким. Деякі команди як правило після “Ліги Чемпіонів” не дуже викладаються в турнірі рангом нижче. Греки, точніше легіонери грецького клубу виявились такими що не горять великим  бажання.

Наступний суперник “Аякс” якраз і привик потрапляти з “Ліги Чемпіонів”   в “Лігу Європи” як команда яка зайняла третє місце. Серед всіх голандських колективів, самий незручний для нас суперник.

Хоча останнім часом ми добрячи повибивали провідні голандські клуби з турнірів, “Аякс” вважався не зручною для нас командою. Тим ще більше було приємно здолати їх. Та і в таблиці коєфіціентів голандці нас переслідують.

Відмітимо гол Конопляник, майстерний  в доданий час, і ляп Ежидіо, і валідольна кінцівка матчу. Хоча ради справедливості всі матчі були з валідольним закінченням.

“Брюге” тут фаворити ми, та і бажанішого суперника в четвертьфіналі не існувало. Про–те не все так просто, так як манера гри   “Брюге” схожа з манерою гри “Дніпра”. В цілому якщо порівняти моменти, перевагу і ще якись інші чинники, то “Дніпро” все ж таки сильніше виглядав.

“Дніпро” грало на перемогу в обидвох матчах, а “Брюге” старалось дотянути до одинадцятиметрових. Не дарма мабуть, бо в кінці коли бельгійцям захотілось поатакувати, зразу ж отримали відповідь. Дніпро вийшло в півфінал.

Ох і тішились в Неаполі, їх можна зрозуміти, “Дніпро” не відносилось до грандів, та і команди які “Дніпро” пройшло, хоч і сильні клуби про те не гранди, Хіба що “Аякс” гранд але в минулому.

Бажанням зустрітись з “Фіорентиною” вірніше між собою італійці не горіли. Вважаючи що після успішних перемого над київським “Динамо” і “Вользбургом” вони ітак фаворити турніру. І мабуть бачили свої дві команди в фіналі, або хоча б одну. 

“Наполі” сильний колектив як для цього турніру, про те топовим яб їх не назвав. Звичайно ІГУАІН І ГАМШИК футболісти топового рівня. Та і тренер Рафа рахується до таких. Це все на папері, а на ділі було не потрапляння в груповий раунд “Ліги Чемпіонів”, заслужений виліт від “Атлетіко Більбао”.

Хто б там що не казав, “Дніпро” вийшло в фінал перемігши в дуже тяжкому матчі. Моментами здавалось що ось чуть–чуть і захист  “Дніпра” рухне. Тепер перед фіналом потрібно попрацювати над реалізацією, слід такі моменти  реалізовувати які були у Лучкевича і Калініча.

Цілком Калініч міг відкинути мяч назад партнеру а не старатись добити мяч ще раз. Давайте тепер про “Севілію” власне передивившись протистояння з “Фіорентиною” і бачимо що в “Севілії” дуже скажена реалізація моментів. Цим аргументом я вважаю “Севілію” сильнішою команду за “Наполі”.  Та і як зрозуміти з інтервю гравців,  “Дніпро” вони недооцінювати не будуть.

Власне що багато говорити “Дніпро” в фіналі, ми давно вже чекали такого результату, після того коли “Шахтар” виграв цей турнір. Два чвертьфінали можемо занести в актив “Металіст” і “Динамо” накінець дочекались, ще один єврокубковий фінал.

Варто команді “положити” на чемпіонат, і підготовити себе до фіналу. Головне підійти без травм, поберегти гравців, фінал як говориться  “це не получка не аванс, він дається тільки раз”. Хоча який який там шанс як в тебе такий серйозний суперник в фіналі, і який звісно захоче встановити рекорд по виграшах цього турніру.

Це не “Рейнджерс” або “Спортінг” та і за “Вердер” “Севілія” сильніша. Самі слова тренера “Севілії” (шанси 50 на 50) говорять про одне, ніхто “Дніпро” не дооцінювати не збирається.

“Севілія” сильніша за нас, але та то таке попробуємо.


⇑Смакуємо гол Селезньова.