Contact formПривіт всім відвідувачам Zura — blog, сьогодні до вашої уваги безперечно один із кращих, а  також можливо і самих найбільш використовуваних плагінів, для створення на сайті контактної форми на WordPress.

Назва плагіну Contact Form 7, що стосується платних плагінів для створення контактної форми не скажу, але як для безкоштовного, то  це мабуть що найкращий безкоштовний плагін для створення контактної форми.

Кількість завантажень цього плагіна складає більше пятнадцяти мільонів, а це вже багато про що говорить.

Мабуть половина, а то і можливо більше користувачів системи управління контентом WordPress, на своїх сайтах, для створення контактної форми використовують саме плагін Contact Form 7.

Перед тим як перейти до опису процесу встановлення плагіну, опису характеристик плагіна,  додам пару слів  про те, що таке контактна форма, для чого вона потрібна і т.д.

Отож, мабуть більшість з вас погодяться, що три самі основні сторінки які повинні бути на сайті, це сторінка про себе, в якій викладається інформація про вас, якщо ви виробник, або надаєте якісь послуги, або у вас є успішні проекти, то звісно що також така сторінка повинна бути присутня сайті, ну і безперечно сторінка з контактами.

Це така сторінка, яка обовязково присутня на кожному із видів сайтів, чи то сайт візитка, чи форум, чи портал, а також блог, на них повинна знаходитись сторінка з контактами. Для того щоб, відвідувач мав можливість якось з вами звязатись.

Звісно що, якийсь звякок можна зробити і без контактної форми, просто додавши посилання на соц мережі, в яких ви зареєстровані, і через соц мережі з вами також якось зможуть звязатись. Але все таки погодьтесь, сайт на якому, на сторінці для контактів,  відсутня форма відправки, або форма зворотнього звязку, можна і так називати цю форму, сайт буде виглядати не солідно. І сама контактна форма на сторінці для контактів, просто необхідна.

Додавання до сайту контактної форми не вважається легким завданням, особливо коли додається форма вручну, але набагато легше створити контактну форму на сайті за допомогою плагінів.

Плагінів для створення контактної форми в мережі можна також знайти достатньо, але більшість платні, і не скажеш що за функціональністю вони кращі за безкоштовний Contact Form 7, якщо по суті не має бажання тратити кошти на плагін, то безперечно Contact Form 7 це лідер серед них. І мабуть що й без моїх рекмендацій більшість з вас зроблять вибір на ньому.

Знайти і завантажити Contact Form 7 простіше простого, бажано з ресурсу “wordpress.org” це офіційний сайт WordPress. Перед завантаження перевірити на сумісність версіх плагіна з версіією вашої csm WordPress, а також перейшовши на сторінку плагіну, можна ознайомитись з характеристиками плагіну. Хоча сторінка на англійський мові, але на даний час це вже не є великою проблемою, якісний переклад можна тепер отримати зручно і швидко  багатьма способами.  

Я для перекладів сайту використовую розширення (S3.Google Перекладач). Після того як закінчився процес перекладу плагіну, на сторінці сайту “wordpress.org” появилась  така інформація,  (Ви можете знайти документи , FAQ і більш докладну інформацію про Contact Form 7 на (мабуть сайті авторів плагіну) ввівши в панелі пошуку http://contactform7.com.

Щож зрозуміло, клацаю і перехожу на сторінку сайту, бачу що можна отримати інформацію з всіх  версій плагіну,  а для того щоб отримати таку інформацію як налаштування плагіна, тоді мабуть варто клацнути на FAQ.

FAQ — означає питання і відповіді на них, які часто задаються. І звісно що й знайдеться відповідь як налаштувати плагін, правда знову таки відзначу що сторінки сайту на англійській мові. Тому хто займається веб дизайном або програмуванням, щоб в мережі отримувати більше інформацій, без програми перекладача не обійтись.

Отож, хто з вас зробив вибір  в себе на сайті на користь форми зворотнього звязку Contact Form 7, звісно що, спочатку скачуєте плагін з сторінки офіційного сайту WordPress, або з сторінки авторів плагіну Contact Form 7, і на сторінці  сайту WordPress,  і на сторінці авторів Contact Form 7 присутня можливість скачати як останню, так і більш ранні версії форми зворотнього звязку.

Ще раз відзначу, що на сторінці авторів Contact Form 7, присутня можливість більш глибше ознайомитись з можливостями форми, а також знайти відповіді на запитання, якщо у вас виникне така потреба. В цілому форму зворотнього звязку встановити і налаштувати досить легко, після встановлення і активації плагіна, в лівій боковій панелі адмінки появиться назва плагіну  Contact Form 7.

Підводимо курсор миші до назви плагіну, і клацаємо на кнопку Contact Form 7 тим самим переходимо до налаштувань контактної форми. Клацнувши на підпункт який появиться з випадаючого списку “Форми”, або зразу “Додати нову”.

Contact form1

Підводимо курсор миші до назви плагіну, і клацаємо на кнопку Contact Form 7

Contact form2

для того щоб поміняти мову на українську, клацаємо на “Додати нову”

Форма по замовчуванню на російській мові, для того щоб поміняти мову на українську, клацаємо на “Додати нову”, правда спочатку видаляємо стару,  після того коли ми оберемо необхідну мову, а в полі введемо назву форми, клацаємо зберегти, появиться підсказка що “Скопіюєте і вставте цей код у вашу сторінку чи віджет”.

Звісно що копіюємо цей код, і створюємо нову сторінку, в боковому меню адмінки підводимо курсор миші до “Сторінки”, з випадаючого списку вибираємо додати нову, і даємо назву сторінці “Контакти”. Клацаємо на кнопку “Зберегти зміни” після чого в нас появиться сторінка “Контакти”.

Дальше переходимо на сторінку клацнувши “Изменіть”, щоб додати скопійований код на сторінку, і на сторінці переходимо в режим “Текст”,  в текстовому режимі вставляємо скопійований рядок коду, зберігаємо і все, перейшовши на сторінку  “Контакти” в свому сайті, повинна відображатись форма зворотнього звязку. 

Contact form3

в текстовому режимі вставляємо скопійований рядок коду, зберігаємо

Контактну форму я на свій блог встановлював ще в дві тисячі чотирнадцятому році, і получилось встановити без додаткових розяснень, правда форма відображалась на російській мові, тоді навіть не знав для того щоб форма відображалась українською, потрібно всього то видалити код форми по замовчуванню,  вибрати українську мову, і отримати код форми на українській мові.

І нещодавно передивляючись налаштування, побачив що слова в формі відображаються російською, та і мабуть правильніше  буде, що якщо блог на українській мові, то й всі назви в темі повинні відображатись українською мовою, коли в мене появиться  час щоб занятись налаштуваннями, а саме перекладом деяких слів які відображаються іншими мовами, тоді опишу як я перекласти тему.

Ну і все в принципі то, хоча  ще додам до цієї публікації такий спосіб, а саме, яким чином можна поміняти слова які відображаються по замовчуванню в полях форим, такі слова як “Ваше імя”, “Ваш Email” і т.д, їх можна не тільки легко перекласти без видалення форми по замовчуванню, і додавання нової, а також слова можна поміняти на інші, до речі може у вас виникнути саме така ситуація.

Наприклад: в формі зворотнього звязку, в полях після її створення будуть відображатись тільки такі слова як  “Ваше імя” і “Ваш Email”, можливо у вас появиться бажання щоб замість цих слів відображались інші, тоді звісно що вибір мови форми зворотнього звязку не допоможе, адже всерівно будуть відображатись ті самі слова, правда іншою мовою.

Ви можливо захочите щоб замість слів “Ваше імя”, там відображались слова “Введіть імя”, для того щоб слова поміняти, потрібно зайти на сторінку налаштувань форми, підводимо курсор миші в боковому меню адмінки на і з випадаючого списку вибираємо “Форми”.

Клацнувши переходимо на сторінку налаштувань форми, і нижче назви форми, при наведенні курсора миші, відображаються слова “Изменить” і “Копіровать”, клацаємо на “Изменить” відобразиться сторінка в якій ми і зможемо поміняти слова по замовчуванню які відображаються в полях на інші.

Contact form4

Де знаходяться слова щоб внести зміни визаначити не тяжко, нижче назви “Шаблон форми”, між  тегами <p>і</br>,

наприклад: <p>Ваше імя (обовязково)<br /> міняємо на <p>Введіть імя (обовязково)<br />

Contact form5

Перейшовши на сторінку свого тестового сайту, де я заново встанолював плагін Contact Form 7, в налаштуваннях форми побачив що не хватає до форми зворотнього звязку ще такого потрібного інструменту як “капча”, що таке “капча” і для чого вона, мабуть пояснювати не потрібно, хоча можливо хтось із відвідувачів може не знати.

Отже що таке “капча”, це свого роду захист від “спаму” (не потрібні повідомлення), які можуть надсилатись на ваш “Email” програмами роботами, які створені для відправки спамових повідомлень, які і називаються “Спамом”. Звісно що ці повідомлення безмістовні, в основному в них знаходиться реклама відправника, і без захисту який називається “капча” вони будуть потрапляти на вашу електронну адресу.

Отож для того щоб у вас була повністю функціональна форма зворотнього звязку, потрібно зробити ще деякі налаштування в плагіні Contact Form 7, або встановити ще один плагін, який призначений для введення “капчи”. Як додати до форми зворотнього звязку “капчу”, і який плагін саме  я відрекомендую,  буде викладено в наступній публікації.

На цьому все до зустрічі!


user_97

Публікації які стосуються створення на сайті форми зворотнього звязку.