Post_68aДавно відомо що учаться на помилках, а не помиляється тільки той хто нічого не робить.  Для того щоб чогось досягти, візьмем до уваги  веб–дизайн, одної роботи може бути замало, потрібні і творчі задатки, і часто ризикувати.

Проводити різні експеременти, додаючи різні плагіни, а потім очікувати на результат. Звичайно невідомі плагіни перед установкою можна протестуват на тестовому сайті, створеному на Денвері, тим самим звести ризик до мінімуму. 

Я недавно  додав до блогу багатомовний плагін, провожу також ризикований експеремент, не знаючи який буде результат. Звичайно що перед установкою плагіна перевірив як він функціонує на Денвері.

А далі як говориться свої нюанси, як плагін буде сприйматись пошуковими системами, як сам блог буде почувати себе на двох мовах, це  і є якраз експеремент, адже подібних блогів я не зустрічав поки що.

Самому дуже ціково який буде “Погляд зі сторони”  на рахунок багатомовності сайту. Та і перекладати статті, хоча і мову знаєш добре не легка справа. Питання зразу виникає для чого тоді паритись, шукати собі лишню роботу.

Фішка то якраз і в тому, щоб ризикнути  і зарахунок ризику досягнути результату, в даному випадку ціль установки плагіну це можливе збільшення відвідувачів, за рахунок додавання ще одної мови на сайті.

А заодно і  практика додається, адже сам плагін після установки де що поміняв на блозі. Деякі елементи в темі стали англійськими, тому прийдеться пошукати можливість як виправити.

Виправити щоб елементи знову відображались на український, звичайно що можливо, потрібно знайти спосіб, і коли получається тоді і отримуєш деяке задоволення від успіху.

А якщо не робиш ні чого, то і стоїть все на місці, і з часом можна втратити взагалі мотивацію працювати з блогом. Я не говорю що писати пости для мене робота, поки що це лише хоббі, але з часом можливо і професійно получиться займатись сайтободуванням.

Ведення блогу якраз і надасть практику, можна звичайно набути практику роблячи комусь сайти за дякую, в мене за дякую не получається.

Власне що в мене помінялось після активації плагіна.

Адмінпанель стала англомовною, але мені вдалось все виправити і вернути адмінці зрозумілу мову. Поки-що блок де додаються коментарі на англійський, але думаю це не страшно, в майбутньому можливо і повністю виправлю всі елементи.

В принципі більшість рекомендують в плагіні робити ведучу мову російську, тоді можна уникнути помилок, але я хочу щоб в мене основна на блозі була українська.

До даного плагіну ще існують декілка плагінів які доповнюють сам плагін,  вони являються додатком до основного плагіну, без основного не будуть працювати.

Можливо додаткові плагіни які додаються до основного плагіна в змозі повністю зробити сайт багатомовним, де всі елементи на сторінці на одній мові.

Можливо причина  в самому шаблоні, створеному мною за допомоги програми Artisteer. там не передбачена українська мова. Буду шукати, з  часом розберусь що куда і виправлю.

Питання помилок досить делікатна тема, особливо коли потрібно навести приклад, можливо те що я вирішив зробити блог багатомовним і виявиться в майбутньому помилкою.

Мені подобаються експеременти, сам часту люблю помучитись з різними програмами,  не зважаючи на те що вони мені можуть бути не потрібні, але те що про них пишуть хороші відгуки  мотивує  мене встановити, потішитись що встанновленння пройшло вдало, потім закрити програму і забути.

Власне бувають і винятки,  програма Photoshop яку встановив ще три роки назад, запустив поцікавитись  як працює,  потім закрив  і забув.

Але як виявилось час показав що не дарма встановлював, зараз почав вивчати як працювати з програмою Photoshop. І ви знаєте доволі таки цікава штука, та й поки що не складно засвоюється.

Можливо колись мені всі ці знання і пригодяться, час покаже.

Далі мова піде про деякі практичні поради на рахунок помилок які потрібно старатись уникати.

Аналіз

В будь–якій творчій справі не тільки в створенні веб–сайтів, мають місце помилки. Їх причиною в більшості випадків служить відсутність досвіду.

Тому коли ви тільки погружаєтесь в даний вид діяльності, звісно що ще не маєте досвіду роботи, порекомендую вам звернути увагу на інші веб–сайти, які ви знайдети в мережі, і які схожі на ваш сайт за ідеєю, за направленням, передивіться  іх  дизайн.

Коли я створював свій дизайн, не віднісся до аналізу серйозніше, тому можливо сам дизайн мого блогу дещо застарілий. Але в той же час установивши готову тему, похожу на тему які присутні у більшості блогерів, прийшлось би жертвувати самою метою сайту.

Та і якщо чесно, мені більше подобається такий спосіб, коли я постійно стараюсь змінити вигляд блогу на кращий. В тому то все і заключається коли вам приходиться постійно щось міняти, або додавати щось нове, тоді і більше засвоюється  дана галузь.

Звичайно  коли ви наприклад хочите вести блог з зовсім іншими цілями, тоді варто старатись шукати зразу красивий сучасний шаблон. В принципі для любого сайту, не зважаючи на тематику варто створювати на красивих сучасних шаблонах.

Я вирішив що поки що мені цього вистачить, а з часом поміняю. Власне мене чим зацікавила програма Artisteer,  прочитав схвальні відгуки, і зразу дуже закортіло, вивчити як працювати з даною програмою.

Звичайно що я сам не всилі створити такий шаблон, який пропонують на спецальних ресурсах, адже такий шаблон створює ціла група спеціалістів, та ще й з неаби яким досвідом.

Тому коли створюєте сайт, спочатку необхідно дуже добре вивчити сайти конкуренти, оцінити іх сильні і слабкі сторони, перш ніж вибрати колір,  визначити елементи які ви будете використовувати в дизайні вашого проекту.

Зображення

Також необхідно бути дуже уважним при виборі фотографій, які ви будете використовувати (графічні елементи, продукція, чи банер) повинні бути обовязково дуже високої якості. Стартись робити розмір меншим, для цього існують спеціальні програми, коли ви міняєте розмір а якість картинки  залишається не змінною.

І хоча ви можливо, майже і не замітите різниці, так як з теперішній швидкісним інтернетом, одинаково загрузится  сторінка з картинками великих розмірів, так і взагалі без картинок.

Але всерівно присутнє одне но. Це виділене місце на хостингу,  воно буде мати значення. Чим менша маса файлу, тим більше місця.

Не використовуйте картинки низької якості, розмиті, з різними дефектами, які можна знайти ввівши в пошукових системах слово “Фото”.

Як зазвичай  першим на  сторінці пошуку виділений сайт з такими  зображення. І якщо перейти на дану сторінку, то там зображення дуже низької якості. Краще пошукати картинки з хорошою якістю.

Колір

Після того як ви визначитись з концепціями і зображеннями, вам необхідно вибрати основні кольори для вашого дизайну. Старайтесь вибирати колір який буде підходити вашому проекту, відповідати зображенням які ви будете розміщувати в області заголовка і в низу, сумісно з всіма елементами веб–сайту.

Для своїх перших проектів можите використовувати багато білого, його можна використовувати з любим кольором. Якщо ви створюєте інтернет магазин тоді вам буде потрібна велика кількість фотографій продукції, а це забезпечить кольорову насищенність сайту.

В даному випадку потрібно максимум два кольори, і не обовязково білий.

Макет

Розташування кнопок, графічних елементів, тексту значно впливає на відношення відвідувача до сайту. Сайт який перегружений елементами, кольорами, затрудняє орієнтацію. Краще користуватись принципом чим простіше тим краще.

Підсумок

Сьогодні 19 червня, а ця дата означає що моєму блогу пів року. Підсомок я підбив, головне те що продовжую викладати пости, значить мотивація присутгя.

На початку ведення блогу пригадав досить цікаві коментарі, в яких я  так і не зрозумів що автори мали на увазі, не буду згадувати той в якому автор ствержував що в мові html не має типів даних, він потім сам признав помилку.

Інший дуже наголошував що  мова html це мова розмітки тексту а не мова програмування, хоча в самій статті та і в остальних статтях рубрики “Все про html” я не раз вказав що html це мова розмітки тексту.

А похибка була тільки в  відповіді на коментар, хоча коли тобі в коментарях доказують несенітницю то ще й не так відповіш.

Цікаво те що через довший  проміжок часу, коли переглядаючи заново публікації даної рубрики, і в тих постах я найшов стільки помилок, що і справді можна було не те що покритикувати, але і поприкалюватись добряче.

Дивно як на них автори не звернули уваги. 🙄

Мабуть вони їх не читали, якщо не побачили. Хоча сумніваюсь.

Висновок мож один зробити  автори коментарів  і самі не дуже то кумекають. 😛 

Згадав ще один прикол в якому автор доказував — “Скрипти варто поміщати в кінець сторінки, як це зробили автори цієї сторінки, в чому ви можете переконатись, натиснувши ctrl+u”.

Зараз дуже цікаво стало що малось на увазі, а сами яких авторів малось на увазі, там де я розмістив кнопки і лічильник, якщо автори даного шаблону вирішили б там розмістити  кнопки тоді без коментарів все зрозуміло.

Зараз коментар автора добряче розсмішив, знаток що скажеш. :mrgreen: 

Я тоді свої розмістив  знизу бо не знав як вивести в бокову панель, автори шаблону тут ні до чого, зараз кнопки стоять на своєму місці, власне де вони повинні бути, і де їх варо  розмістити, бо в боковій панелі вони краще дивляться, якщо взяти до уваги саме дизайн цього сайту.

Звичайно можливо  з якимось іншим дизайном кнопки краще дивляться саме низу сторінки.

Хтось з вас мабуть подумає що автор мав на увазі в кінці сторінки ті скрипти які виводять “Похожі пости” на сторінці блогу.

Це не так, бо тоді “Похожі пости” ще не існувало  на сайті.

Ну а самі кнопки в кінці сторінки, точніше сказати на тому місці де розміщені похожі публікації   дивились би на мою думку ще гірше, ніж в самому низу, там їх в крайньому разі не дуже замітно.

До чого я веду, коли будете створювати дизайн для свого майбутнього сайту, орієнтуйтесь більшість на свій смак, добре коли вам дадуть хорошу пораду, і не звертайте увагу на тих хто лише базікає. А даказати чому так не всилі.

Завжди краще користуватись принципом чим простіше тим краще, а не корчити із себе великого знатока. На цьому завершую, до зустрічі.