zura-blogA21Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогоднішня публікація буде присвячена ресурсу Wayback Machine. Чим цікавий цей ресурс, це тим що на ньому розміщені архіви, в яких знаходяться копії сторінок, а також графічні елементи, аудіо і відео матеріали відомих ресурсів.

Точніше сказати на даному ресурсі ви можите вибрати якийсь відомий сайт, і переглянути який був цей сайт років пятнадцять чи двадцять назад. Як він виглядав, які технології застосовувались сайтом в минулому, в общому можна переглянути старіший дизайн тих сторінок сайту, які створювались давніше.

Власне ви також можите отримати копії сторінок вашого сайту, для цього потрібно всього навсього пройти бескоштовну реєстрацію, і з того дня коли ви зареєструєтесь розпочнеться архівація вашого сайту. На сайті розміщений календар, де ви можите вибрати дату і переглянути як ваш ресурс виглядав такого–то числа.

Як говориться більше діла менше слів, свій сайт я зареєстрував в квітні, і для того щоб переглянути як сайт сайт виглядав в квітні потрібно всього навсього клацнути на дату на календарі, і після перезапуску сторінки  повністю появитсься саме такий дизайн сайту, який був в квітні. До речі навіть фавікон і той відображається таким який він був під час реєстрації ресурсу.

zura-blogWB2

zura-blogWB3

zura-blogWB4

Власне  досить цікаво переглядати зміни власного сайту, не говорячи вже про те як виглядали відомі сайти в минулому. Вже і забув що на свому ресурсі, “Яндекс метрику” та і самі кнопки з посиланнями на інші ресурси розміщувались раніше в самому низу. Та й взагалі цікаво передивитись вигляд сайту в минулому.

Звичайно можна і в себе на компі зберігати копії власного сайту, використовуючи пакет програм для створення локального хостингу, але бувають випадки коли може статись поломка в операційній системі, і її приходиться переустановлювати, і тоді якщо завчасно не потурбуватись про збереження бази даних, і про папку в якій розміщуються розні копії власного сайту, то тоді звісно що взагалі втратиться можливість скажем так “історичного перегляду дизайну” свого сайту.

Хоча декому в принципі може бути і байдуже, як власний сайт виглядав в минулому, ну і відзначу ще, що на хостингу також можуть зберігатись копії вашого сайту, правда самі перші ви навряд чи отримаєте, оскльки зберігаються в основному деякі останні копії, а перші звісно що видаляються. В принципі все залежить від хостинг провайдера, якийсь з них можливо і надає можливість зберігати всі копії.

Хоча  копії можуть зберігатись і на онлайн дисках, достатньо зараз в мережі присутньо порталів, які вам нададуть декілька гігабайт безкоштовного дискового простору, і там бутласка зберігайти копії свого сайту.

Ну а  Wayback Machine зберігає тільки мабуть копію головної сторінки, але і цього достатньо щоб переглянути як сайт виглядав в минулому, для цього набираєте URL – адресу ресурсу який вас цікавить, потім клацаєте на дату, і після перезапуску сторінки появиться самий такий вид сайту.

Ну що ж, в принципі на цьому все, цією публікацією відкривається на Zura — Blog  нова категорія з назвою “Аналіз відомих сайтів”  яка буде присячена аналізу самим відомим порталам в інтернет мережі, далі залишається тільки перевірити як працює Wayback Machine, перейти на головну сторінку сайту, і до речі вверху сторінки слайдер, можна на слайдері передивляючись скріншоти сайтів, клацнути на один з ресурсів, а можна в полі для пошуку вибрати той який вас цікавить.

Так виглядав портал YAHOO 20 грудня 1996 року.

zura-blogWB1

На цьому все до зустічі, і з наступаючим 2016 роком.