Поточний час:
Сьогодні 22 серпня, середа 2018 рік
Zura-Blog 3 роки 8 місяців 3 дня

Ваш ip адрес:54.198.96.198

Доброї ночі!
Ви обновили сторінку в 3 : 12

Статистика

Кількість публікацій на блозі: 376
Кількість коментарів на блозі: 107
Кількість категорій на блозі: 18
Кількість міток на блозі: 28

Zura – Blog
Яндекс.Метрика UA TOP Bloggers

Основи інформатики

Cторінка 1 of 41234

zura - blog 204Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогоднішня публікація буде стосуватись шістнадцяткової системи счислення, яка використовується при програмуванні на асамблерах, а також і при високорівневому програмуванні.

Що являє собою дана система буде говоритись в сьогоднішній публікації, вона складається з девяти арабських чисел від 0 до 9, і шести латинських літер A, B, C, D, E, F. Ця арифметична, позиційна система зчислення з основою рівною шістнадцяти (q = 16).

В той час як в двійкових числах кожна наступна цифра (більш старший розряд) в двічі більша за попередню, а в десятковій в десять раз, то в шістнадцяткових числах кожна наступна цифра більша в 16 раз.

Continue reading

zura - blog 203Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогодні продовжую характеризувати мови програмування, правда сьогднішня публікація буде стосуватись програмуванню на асемблері.

Дане програмування відноситься до низького рівня, ну і власне як я вже згадував в попередніх публікаціях які стосувались програмування, що високий чи низький рівень програмування не мають ніякого відношення до якості.

Просто програмування поділено на два рівня, і програмування на ассемблері являється важчим, і воно уже ближче до творчості. Як би там не було а транслятори створені з допомогою мов низького рівня.

Continue reading

zura-blog 206Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, продовжую викладати матеріали які стосуються інформатики, і в сьогоднішній публікації буде розгляд деяких мов програмування високого рівня.

Розпочнеться огляд з самих перших, які виникли ще в пятдесятих роках, а саме нагадаю, що один з перших трансляторів високого рівня був створений в 1956 році в США, і транслятор розумів формули, записані в формі, які були похожі з математичними. Внаслідок чого транслятор отримав назву FORTRAN, від слів formula translation.

Fortran — це перша компілюєма мова, створена Джимом Бекулсом. Програмісти розробляли програми виключно на ассемблері, із за чого взагалі виникали сумніви в можливостях високопродуктивності мови високого рівня, тому основним критерієм при розробці компіляторів Fortan являлась ефективність виконуючого коду.

Continue reading

zura-blog201Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, в минулій публікації я зупинився на одній з перших мов яка використовувалась для вирішення завдань в основному обчислювального характеру, це Фортран і Алгол.

Але для вирішення інших завдань, таких наприклад як завдань економічного характеру, які мають іншу специфіку, це і розрахунок на ЕВМ заробітної плати, де важливо не тільки нарахувати зарплату, але і отримати від машини готовий звіт.

Для вирішення такого роду завдань мови Фортран і Алгол не дуже зручні, тому особливості економічних завдань були враховані вже в мові Кобол.

Взагалі для кожного класу завдань  створюється як один так і декілька відповідних мов програмування. Звісно що і робляться спроби в створенні універсальної мови , яка би містила всі засоби для ефективного вирішення самих різних завдань.

Continue reading

zura-blog 200Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогодні знову вирішив повернутись до матеріалів які стосуються електронно обчислювальних машин, а простіше сказати компютерів.

Власне якщо ви хочитись навчитись веб дизайну, чи програмуванню, то і до компютера ви повинні перестати відноситись як до дорогої забавки, та і сам компютер з часом повинен перестати бути для вас незрозумілим черговим чудом світу.

Досвідчений користувач для прикладу, хоч компютер можливо для нього і не вважається як засіб праці, але він повинен вміти використовувати можливості компютера, а також старатись самоудосконалюватись в засвоюванні компютера, адже кінця досконалості в засвоюванні компютера не має.

Continue reading

zura-blog 24Привіт всім відвідувачам Zura – Blog, сьогодні вирішив зробити короткий опис операційних систем сімейства Windows, правда тільки до версії Windows XP.

Чому тільки до цієї версії, відповідаю, по перше Windows 7 на відміну від Windows XP я вважаю. що все ж таки ще користуються, експішкою (XP) користуються мабуть лише фанати.

Я також користуюсь експішкою (XP), правда на системнику, хоча вже рідко його включаю, в більшості випадків ноутбуком з Windows 7, ну і по друге  Windows XP являється, точніше являлась самим найбільш користувацьким представником сімейства Windows NT.

Можливо і Windows 7 набрала би таку саму аудиторію користувачів, але свого часу дуже скоро вийшла восьма версія, яка і забрала деяку частину користувачів у симірки. Коли на ринку домінувала Windows XP  тоді також скоро  вийшла свіжа версія вінди з назвою Windows Vista, але вийшла недопрацьованою, і невдалою, тому більшість хто пробував працювати з Vista, зразу ж її видаляли. 

Continue reading

Cторінка 1 of 41234