zura-blog editorsПривіт всім відвідувачам Zura — Blog, в сьогоднішній публікації вирішив знову повернутись до розгляду такого питання, як створення  веб сайтів і веб сторінок.

Власне по даній тематиці в інтернет мережі розміщено безліч різного матеріалу, та й на початку створення блогу багато матеріалів викладав саме по похожим питанням.

Для цієї публікації вирішив дати коротку і необхідну інформацію, яким чином можна створити веб сайт, або одну сторінку. Взагалі то сайти які складаються з одної сторінки, зараз дуже популярні в мережі. В основному для сайту візитки, зараз багато користувачів застостовують дизайн з одної сторінки.

Ну що починаю розяснювати яким чином створюються веб сайти, і веб сторінка. І перше на що можна звернути увагу, це на таку річ, що сайт можна створити навіть в самому простому текстовому, не веб, а саме текстовому редакторі, і такому простенькому як “Блокнот”. Цей редактор поставляється в операційну систему Windows, тому він присутній у кожного, і цим редактором ви зможите написати любий код для веб сторінки.

Потрібно просто всього навього виставити правильне розширення, коли зберігаєте файл. Я також свій перший рядок коду, який складався з звичайних слів, писав в “Блокноті”, і текст появився в браузері. Для того щоб написати перший рядок коду, і відтворити результат в браузері, потрібно всього навсього виставити розширення HTML, коли зберігаєте файл, а дальше вже питання в зручності.

Зрозуміло що текстовими редакторами для написання кодів користуватись не зручно, для цього існують спеціальні редактори, це веб редактори. І самий корисний з таких редкторів, звісно що Notepad++. Даний редактор, якщо ви хочити зайнятись веб програмуванням, та й не тільки веб програмування, вам на перших порах буде просто необхідний.

Зараз на даний момент  існуює безліч веб редакторів, навіть більше ніж текстових редакторів. І щоб всі редактори протестувати, для того щоб сказати свою думку, який з них кращий не раельно. Але всерівно скажу що Notepad++, цей редактор завжди буде корисним в ваших проектах.

Навіть візьму для прикладу таку просту річ,  коли додаються якийсь з рідків коду в публікацію, звісно хочеться щоб додати код  зручніше,  легше і швидше скопіювавши рядок коду,  вставити в текст. Так ось не зважаючи на те що (для прикладу візьму потужний PHPStorm), цей редактор має просто безліч потужних функцій, а ось таку звичану процедуру як слід, не робить.

Точніше сказати також можна скопіювати і вставити в текст, але  символи в тексті чомусь відображаються не так як хотілось би, а внизу, і зовсім невідповідають розміру і виду шрифта. Ось така здавалась би дрібничка, але з  Notepad++ все відображається так як би самі вручну написали рядки коду до тексту. Воно то звісно що нічого страшного, невеликий рядок можна самому вписати, а можливо і в  PHPStorm присутня в налаштуваннях можливість для таких процедур.

Але як не знаєш як саме налаштувати, то тоді “перепрошуєш” Notepad++, який відрізняється саме простотою і зручністю, хоча можливо PHPStorm я ще не достатньо вивчив, якби там не було, а Notepad++ для створення першої html – сторінки чудовий варіант.

Хоча тут добавити ще і іншу сторону, наприклад таку процедуру як скопіювати код і вставити в файл, правда тут все залежить звідки копіювати, я не маю на увазі з поля на  ресурсі, де розміщений код в такому полі, яке створене спеціальним плагіном, і це поле призначене для того щоб з нього переносити коди.

А з іншого, наприклад там де відображаються цитати, я раніше для відображення кодів застосовува цитати, а не плагін, і звісно, якщо звідти скопіювати код, і перенести в файл, і зберегти файл саме через Notepad++, то тоді сторінка не буде правильно відображатись.

Причина в дужках (” “), і на відміну від PHPStorm, де код відтвориться правильно, в Notepad++ їх буде потрібно виправляти, хоча воно то і зрозуміло, чомусь PHPStorm платна, і дорога  програма.

Веб редактори створені для того щоб працю веб дизайнера зробити легшою, вони дозволяють легко додати таблицю до вмісту, список, чи ще пару деяких елементів. Але всеріно, для того щоб працювати в веб радакторі, потрібні знання тих мов які використовують для веб – дизайну, на відміну від різних CMS — систем управління контентом.

Про CMS планую написати  в наступній публікації, в CMS знання про програмування пригодиться, але не є необхідністю, сайт ви всерівно зможите легко створити і без навиків в програмуванні. В цілому і веб редактори, також надають зручні засоби для оформлення веб – сторінок, ще один з таких редакторів які можу порекомендувати, це Adobe Dreamweaver, головна перевага цей редактор надасть можливість вам одночасно передивлятись код в одній половинці програми, і результат відображати на іншій половинці.

Це дуже зручна функція, яка буде корисною для html сторінок, також  в Dreamweaver присутня можливість, писати коди на різних мовах програмування. Adobe Dreamweaver які PHPStorm відносяться до надзвичайно потужних програм, яка включає в себе пакет, в який входить величезна кількість засобів для створення веб сторінок, і роботу з веб сайтами, ці редактори підтримують самі сучасні інтернет технології.

А ще одною характерною рисою Adobe Dreamweaver є це то, що ця програма чудово інтегрується ще з двома потужними програмними пакетами від Adobe, які також застосовуться багатьма веб майстрами при створенні веб сайтів, це Adobe Photoshop і Flash.

Ну що ж на цьому буду завершувати публікацію, ці три програми які коротко характеризувались в цій публікації, це Adobe Dreamweaver, PHPStorm, Notepad++ рекомендую вам, якщо є можливість тоді конче встановіть, також хороші програми для веб програмування це PhpDesigner і CodeLobster PHP Edition.

Найближчим часом протестую як в роботі PhpDesigner, багато схвальних відгуків про цю програму, на системнику я користуюсь  CodeLobster PHP Edition, до речі також класна прога, легко засвоюється, також має в собі багато корисних функцій які будуть корисними при написанні кодів, правда  всеж таки PHPStorm на мою думку  краща.

Якби там не було але крім веб редакторів при створенні сайтів існує і альтернативний варіан — це CMS, для початківція в кого присутнє бажання зайнятись веб дизайном цей варіант буде кращим,  оскільки щоб працювати з CMS непортібні знання мов, які застосовують для створення сайтів.